ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi ZBEÜ
Uluslararası Üniversite ZBEÜ
ZBEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite ZBEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite ZBEÜ
ZBEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü ZBEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

Sporda Lider Üniversite

Üniversitemiz Merkez ve Dış Kampüslerde toplam 5 adet spor salonu, 11 adet Voleybol, Basketbol, açık hava spor tesisleri olup, öğrencilerimizin boş vakitlerinde bu sahalarda spor yapma imkânı tanınmakta, oluşturulan Üniversite Spor Takımlarına öğrencilerimizin katılımı sağlanmakta, Üniversitelerarası düzenlenen spor aktivitelerinde Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etme olanağı yaratılmaktadır. Merkez Spor Salonu'nda bulunan fitness salonu ile portatif yüzme havuzu öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Spor Salonlarında Masa Tenisi ve Bilardo Masaları bulunmaktadır.

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerine pek çok spor dalında imkanlar sunmakta ve başarılı sporcular yetiştirmektedir. BEÜ’nün pek çok spor dalındaki takımları çeşitli turnuvalarda büyük başarılara imza atarak Üniversitemizin adını duyurmuştur. Futbol, basketbol, tenis, salon futbolu (futsal), masa tenisi, badminton, judo, karate, atletizm, satranç, eskrim ve güreş dallarında 2014 yılı itibarıyla takımlarımız 13 birincilik, 2 ikincilik ve 4 üçüncülük kazanmıştır.

2015-2016 akademik yılında ise Üniversitemiz özellikle judo ve futsal gibi spor dallarında adından sıkça söz ettirmiştir. 2015-2016 akademik yılında çeşitli spor dallarında 5 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük elde edilmiştir.