BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi BEÜ
Uluslararası Üniversite BEÜ
BEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite BEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite BEÜ
BEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü BEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2008 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün İbni Sina Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 8.145 m2 kapalı alana sahip binasında, 4 anfi, 1 bilgisayar laboratuvarı ve 4 laboratuvar ile  sürdürmektedir.


Beş yıllık lisans eğitimi veren Diş Hekimliği Fakültesinde isteğe bağlı 1 yıllık İngilizce Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 5 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 300 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2016 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 296’dır.


Fakültemiz, Malezya, Kazakistan ve Kırgızistan’daki önde gelen üniversitelerle yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.


Fakültemiz akademik kadrosu 1 Profesör, 3 Doçent, 20 Yardımcı Doçent ve 35 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 59 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Fakülte Sekreteri, 7 Bilgisayar İşletmeni, 2 Tekniker ve 1 aşçı olmak üzere toplam 11 İdari Personel görev yapmaktadır.


Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Diş Hekimliği

dis.beun.edu.tr