ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi BEÜ
Uluslararası Üniversite BEÜ
BEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite BEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite BEÜ
BEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü BEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2010 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuz, BEÜ’nün Farabi Kampüsüne yer almaktadır. Yüksekokul, faaliyetlerini toplam 448 m2 kapalı alana sahip binasında sürdürmektedir.


4 yıllık lisans eğitimi veren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2018 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 239’dur.


Yüksekokulumuz Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Yunanistan’daki saygın üniversitelerle yaptıkları Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.


Yüksekokulumuz Bosna-Hersek, Kosova ve Kazakistan’daki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Yüksekokulumuz akademik kadrosu 6 Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 7 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Yüksekokul Sekreteri, 1 Memur ve 1 Bilgisayar İşletmeni olmak üzere toplam 3 İdari Personel görev yapmaktadır.


Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

besyo.beun.edu.tr