ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi BEÜ
Uluslararası Üniversite BEÜ
BEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite BEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite BEÜ
BEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü BEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

ZONGULDAK SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Sağlık Yüksekokulu 1996 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuz, BEÜ’nün İbni Sina Kampüsüne yer almaktadır. Yüksekokul, faaliyetlerini toplam 2457 m2 kapalı alana sahip binasında,  5 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı ve 2 laboratuvar ile  sürdürmektedir.


Zonguldak Sağlık Yüksekokulunda dört yıllık lisans eğitimi veren 2 bölüm bulunmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Hemşirelik bölümünde 1 yıllık isteğe bağlı hazırlık programı mevcuttur. 2016 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 1110’dur.


Yüksekokulumuzun Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleri Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve Estonya’daki saygın üniversitelerle yaptığı Erasmus+ değişim anlaşmasıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.


Yüksekokulumuz Bosna-Hersek, Malezya ve Filistin’deki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir..


Yüksekokulumuz akademik kadrosu 1 Profesör, 1 Doçent, 11 Yardımcı Doçent, 3 Araştırma Görevlisi ve 2 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 18 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Yüksekokul Sekreteri, 7 Bilgisayar İşletmeni ve 1 Hizmetli olmak üzere toplam 9 İdari Personel görev yapmaktadır.


Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

fizyoterapi.beun.edu.tr

Hemşirelik

hemsirelik.beun.edu.tr