ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi ZBEÜ
Uluslararası Üniversite ZBEÜ
ZBEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite ZBEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite ZBEÜ
ZBEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü ZBEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

Kaliteli Eğitimin Adresi ZBEÜ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), 14 Fakültesi, 3 Enstitüsü, 4 Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı, 9 Mes­lek Yüksekokulu ve 31 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile akademik ve bilimsel çalışmalarını kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerle zenginleştirerek her geçen yıl daha da güçlenen bir üniversitedir. Her geçen gün büyüyen ZBEÜ, 2018-2019 Akademik Yılında 71 lisans, 82 lisansüstü (51 yüksek lisans, 31 doktora), 98 ön lisans programı ile toplam 251 bölüm ve programda eğitim vermeye hazır.

Uluslararası Üniversite ZBEÜ

Uluslararasılaşmaya yönetim politikalarının öncelikleri arasında yer veren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, kadrosuna dahil ettiği yabancı uyruklu öğretim elemanları, sayısı giderek artan uluslararası öğrencileri ve öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliği alanında attığı önemli adımlarla öğrencilerine uluslararası bir ortamda eğitim alma fırsatı sunar. ZBEÜ ailesine katılan yabancı uyruklu öğretim elemanı ve uluslararası öğrenci sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Üniversitemiz, dünyanın 67 ülkesinden 1000'e yakın öğrencinin eğitim aldığı uluslararası bir eğitim merkezi konumundadır.

ZBEÜ, Türkiye’nin En Çevreci Üniversitesi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanlarında her yıl değerlendiren Green Metric (Yeşil Ölçüm) Dünya Üniver­siteler Sıralaması platformunda, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan değerlendirmede Türkiye üniversiteleri ara­sında üç kez 1. oldu.

Sosyal Üniversite ZBEÜ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle hem öğrencilerine hem de bölge halkını her yıl pek çok etkinlikle buluşturmaktadır. ZBEÜ, öğrencilerine ilgi alanları doğrultusunda pek çok alanda etkinliklere katılma fırsatı sunar. Öğrenciler, 91 öğrenci topluluğundan istediklerine üye olarak sosyal ve kültürel alanlarda sunulan imkanlardan faydalanabilir. Öğrenci topluluklarının her yıl düzenlediği etkinlikler, öğrenciler, akademik personel ve bölge halkı tarafından beğeniyle takip edilmektedir.

Topluma Duyarlı Üniversite ZBEÜ

Sağlığa ve sağlıklı yaşama katkılarıyla adından sıkça söz ettiren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Kampüsün Kanında Hayat Var” etkinliği ile dört yıl üst üste Türkiye kan bağışı rekorunu yeniden kırmıştır. Üniversitemiz, Türk Kızılayı Genel Başkanlığı ve Zon­guldak Türk Kızılayı Şubesinin birlikte gerçekleştirdiği “Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyası ile 2012 yılın­da 705, 2013 yılında 1267, 2014 yılında 1453, 2015 yılında 1915 ve 2016 yılında 1625 ünite kan bağışı yapılmıştır.

ZBEÜKütüphanesi 7/24 Hizmetinizde

Bir üniversitenin niteliği ve yeterliliği, o üniversitenin merkez birimi olan kütüphaneye yaklaşımı ile ölçülür. Üniversitemiz, öğrencilerimizin entelektüel gücünü ve kültürünü arttırarak, onların özgür düşünceli, araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetişmesini sağlamak amacıyla Farabi Kampüsü ve diğer kampüslerindeki kütüphanelerin gelişimine büyük önem vermekte­dir. Kütüphanelerimiz gerek bilimsel kaynak açısından gerekse öğren­cilerimiz için ideal bir çalışma ortamı olarak zenginleştirilmektedir.

Bölgenin Sağlık Üssü ZBEÜ

Yürüttüğü başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal, Sanatsal, Sportif, Kültürel, Bilimsel etkinlik ve orga­nizasyonlarının yanında mensuplarının ve yöre insanının modern ve ferah yapılar içerisinde üniversite yaşamına dahil olabilmeleri için önemli yatırımları hayata geçirmektedir. Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve sağlık alanında yaptığı dev yatırımlarla ZBEÜ, bölgenin sağlık üssü haline gelmiştir.