BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi BEÜ
Uluslararası Üniversite BEÜ
BEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite BEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite BEÜ
BEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü BEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

Ana Sayfa » Sosyal Üniversite BEÜ


Bülent Ecevit Üniversitesi düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle hem öğrencilerine hem de bölge halkını her yıl pek çok etkinlikle buluşturmaktadır. BEÜ, öğrencilerine ilgi alanları doğrultusunda pek çok alanda etkinliklere katılma fırsatı sunar. Öğrenciler, 183 öğrenci kulübünden istediklerine üye olarak sosyal ve kültürel alanlarda sunulan imkânlardan faydalanabilir. Öğrenci kulüplerinin her yıl düzenlediği etkinlikler, öğrenciler, akademik personel ve bölge halkı tarafından beğeniyle takip edilmektedir.

Her yıl Mayıs ayında düzenlenen “Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası”na Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Tiyatro, Halk Dansları, Fotoğrafçılık ve Hafif Müzik ve pek çok kulüp katılmakta, ve ayrıca uluslararası öğrenci ve konukların katılımıyla hafta büyük bir şölene dönüşmektedir. Ünlü sanatçıların konserleri, spor turnuvaları ve sanatsal etkinliklerle BEÜ kampüsleri bir şenlik alanına dönüştürmektedir.

Bülent Ecevit Üniversitesi, düzenlediği etkinliklerle Zonguldak’ı akademik, kültürel, sanatsal ve spor organizasyonların merkezi durumuna getirerek öğrencilerimizin üniversite algısı yeniden oluşturmaktadır. Bülent Ece­vit Üniversitesi, sadece akademik faaliyetleri, araştırma projeleri ve bu alanlardaki başarılarıyla değil, yarattığı sosyal değerlerle de adından söz ettirmektedir. BEÜ, sosyal yaşamın ve akade­mik süreçlerin bir arada yol alması gerektiği bilinciyle her yıl pek çok ses getiren etkinlik öğrencilerimizle ve şehrimizle buluşturmuştur. Sadece 2016 yılının ilk yarısında 56 konferans, 19 konser, 23 toplantı, 4 turnuva ve spor etkinliği düzenlenmiştir.


BEÜ, katıldığı pek çok spor etkinliğinde elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettirmektedir. Sadece 2015 yılında ulusal ve uluslararası sportif ve kültürel etkinliklerde değişik kategorilerde 25 ödül kazanılmıştır. Spor etkinliklerinde 7 bronz, 3 gümüş 6 altın madalya kazanılırken Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencilerimiz, her yıl ulusal ve uluslararası aşçılık yarışmalarında büyük başarılar elde etmeyi bir gelenek haline getirmiştir. Devrek MYO Aşçılık programı, sadece 2015 yılında uluslararası yarışmalarda 8 bronz, 6 gümüş ve 2 altın madalya kazanmıştır.

BEÜ, başarılarıyla adını her alanda duyurmasının yanı sıra bölge halkına verdiği hizmetlerle de ön planda olmayı sürdürmektedir. Zonguldak’ın ilk ve tek kapalı yüzme havuzu olan BEÜ yarı olimpik yüzme havuzunun 2016 yılı yazında hizmete girmesi planlanmaktadır. Üniver­siteye ve tüm Zonguldaklıların hizmetine sunulacak yarı olimpik yüzme havuzu kentte önemli bir boşluğu doldurması hedeflenmektedir. 4500 metre kare alana kurulan kompleks içinde yarı olimpik yüzme havuzun yanı sıra fitness sa­lonu, sauna ve masaj salonu da bulunacaktır.

Bahar Şenlikleri 3
Bahar Şenlikleri 2
Bahar Şenlikleri 1
Ömer Faruk Tekbilek Üniversitemizdeydi