ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi ZBEÜ
Uluslararası Üniversite ZBEÜ
ZBEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite ZBEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite ZBEÜ
ZBEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü ZBEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

DEVLET KONSERVATUVARI


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2004 yılında kurulmuştur. Konservatuvarımız, BEÜ’nün İncirharmanı Kampüsüne yer almaktadır. Konservatuvar, faaliyetlerini toplam 2316 m2 kapalı alana sahip binasında 7 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı ve 5 atölye ile  sürdürmektedir.

 

BEÜ Devlet Konservatuvarında dört yıllık lisans eğitimi veren 4 bölüm bulunmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 162’dir.

 

Konservatuvarımız Kırgızistan ve Bosna Hersek’daki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

 

Konservatuvarımız akademik kadrosu 5 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Araştırma Görevlisi ve 14 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 22 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Konservatuvar Sekreteri ve 4 Bilgisayar İşletmeni ve 1 Teknisyen Yardımcısı olmak üzere toplam 6 İdari Personel görev yapmaktadır.

Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Çalgı Yapımı

 

web.beun.edu.tr/konservatuvar/

Müzik

 

web.beun.edu.tr/konservatuvar/

Oyunculuk

 

web.beun.edu.tr/konservatuvar/

Sahne Sanatları

 

web.beun.edu.tr/konservatuvar/