BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ


Gelecek Burada Şekillenir...

Kaliteli Eğitimin Adresi BEÜ
Uluslararası Üniversite BEÜ
BEÜ, Türkiye'nin
En Çevreci Üniversitesi
Sosyal Üniversite BEÜ
Topluma Duyarlı Üniversite BEÜ
BEÜ Kütüphanesi
7/24 Hizmetinizde
Bölgenin Sağlık Üssü BEÜ
EOBS
Öğrenci Bilgi Sistemi
ve Ders Kataloğu

Tanıtım Broşürleri

Videolar

Fotoğraf Albümü

Dış İlişkiler ve UluslararasılaşmaUluslararasılaşmaya yönetim politikalarının öncelikleri arasında yer veren Bülent Ecevit Üniversitesi giderek artan ve yoğunlaşan uluslararası ilişkiler ve değişim faaliyetlerini koordine etmek amacıyla 2015 yılı başında Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğünü kurmuştur. Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü, uluslararasılaşma stratejileri geliştirmek, uluslararasılaşma süreçlerini yönetmek, Üniversiteyi uluslararası platformlarda temsil etmek ve temas kurmak gibi uluslararasılaşma açısından hayati öneme sahip görevler üstlenmiştir.
BEÜ’nün Uluslararasılaşma faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

BEÜ, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya gibi dünyanın dört bir yanında bulunan pek çok saygın üniversite ile ikili işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. İşbirliği anlaşmalarının listesine erişmek için tıklayınız.
Bu anlaşmalar çerçevesinde lisans ve lisansüstü öğrencileri ve akademik personel değişimlerinin gerçekleştirilmesi, ortak kongre, konferans ve akademik faaliyetler yürütülmesi, müfredat gelişiminde yaratıcı stratejiler geliştirilmesi, basılı ve elektronik kaynakların paylaşımı gibi pek çok alanda işbirliği yapılmaktadır.
Ayrıca, Southern New Hamshire Üniversitesi (New Hampshire, ABD) ile Bülent Ecevit Üniversitesi arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, her iki yüksek öğretim kurumunda akademik ve kültürel öğrenme ve deneyimleri geliştirmek, işbirliği ve dayanışma fırsatlarını kurmak ve teşvik etme konusunda karşılıklı iyi niyet antlaşması yapılmıştır. 
Bununla birlikte, Southern New Hamshire Üniversitesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi “çift diploma” programı anlaşması yapılmıştır. 
Ayrıntılı bilgi için BEÜ Uluslar arası İlişkiler Koordinatörlüğü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

UAİ İnternet sitesi için tıklayınız

İkili İşbirliği Anlaşmaları Haritamız