Bilgilendirme

Sosyal Üniversite ZBEÜ

Küçült Yazı Tipi Büyüt

 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle hem öğrencilerine hem de bölge halkını her yıl pek çok etkinlikle buluşturmaktadır. ZBEÜ, öğrencilerine ilgi alanları doğrultusunda pek çok alanda etkinliklere katılma fırsatı sunar. Öğrenciler, 91 öğrenci topluluğundan istediklerine üye olarak sosyal ve kültürel alanlarda sunulan imkânlardan faydalanabilir. Öğrenci topluluklarının her yıl düzenlediği etkinlikler, öğrenciler, akademik personel ve bölge halkı tarafından beğeniyle takip edilmektedir.

Her yıl Mayıs ayında düzenlenen “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararası Bilim ve Gençlik Haftası”na Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Tiyatro, Halk Dansları, Fotoğrafçılık ve Hafif Müzik ve pek çok topluluk katılmakta, ve ayrıca uluslararası öğrenci ve konukların katılımıyla hafta büyük bir şölen havasında geçmektedir. Ünlü sanatçıların konserleri, spor turnuvaları ve sanatsal etkinliklerle ZBEÜ kampüsleri bir şenlik alanına dönüştürmektedir.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, düzenlediği etkinliklerle Zonguldak’ı akademik, kültürel, sanatsal ve spor organizasyonların merkezi durumuna getirerek öğrencilerimizin üniversite algısı yeniden oluşturmaktadır. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, sadece akademik faaliyetleri, araştırma projeleri ve bu alanlardaki başarılarıyla değil, yarattığı sosyal değerlerle de adından söz ettirmektedir. ZBEÜ, sosyal yaşamın ve akademik süreçlerin bir arada yol alması gerektiği bilinciyle her yıl pek çok ses getiren etkinlik öğrencilerimizle ve şehrimizle buluşturmuştur. Sadece 2017 yılında 5 kongre, 10 sempozyum, 9 panel, 39 konferans, 11 söyleşi, 8 konser, 26 toplantı, 24 turnuva ve spor etkinliği düzenlenmiştir.

ZBEÜ, katıldığı pek çok spor etkinliğinde elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettirmektedir. 2017-2018 akademik yılında ulusal ve uluslararası spor etkinliklerinde toplam 25 madalya kazanılmıştır. Güreş, boks, bilek güreşi, wushu, judo, atletizim, taekwando alanlaarında 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya kazanılırken bireyselde 5 Türkiye şampiyonluğu elde edilmiştir. Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencilerimiz, her yıl ulusal ve uluslararası aşçılık yarışmalarında büyük başarılar elde etmeyi bir gelenek haline getirmiştir. Devrek MYO Aşçılık programı, sadece 2017 yılında katıldığı yarışmalarda 5 gümüş, 9 bronz madalya ve 1 kupa kazanmıştır.

ZBEÜ, başarılarıyla adını her alanda duyurmasının yanı sıra bölge halkına verdiği hizmetlerle de ön planda olmayı sürdürmektedir. Zonguldak’ın ilk ve tek kapalı yüzme havuzu olan ZBEÜ yarı olimpik yüzme havuzu sadece ZBEÜ'ye değil tüm bölge halkına hizmet vermektedir. 4500 metre kare alana kurulan kompleks içinde yarı olimpik yüzme havuzun yanı sıra fitness salonu, sauna ve masaj salonu da bulunmaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin