Öğrenci

Sporda Lider Üniversite

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Üniversitemiz Merkez ve Dış Kampüslerde toplam 5 adet spor salonu, 11 adet Voleybol, Basketbol, açık hava spor tesisleri olup, öğrencilerimizin boş vakitlerinde bu sahalarda spor yapma imkânı tanınmakta, oluşturulan Üniversite Spor Takımlarına öğrencilerimizin katılımı sağlanmakta, Üniversitelerarası düzenlenen spor aktivitelerinde Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etme olanağı yaratılmaktadır. Merkez Spor Salonu'nda bulunan fitness salonu ile portatif yüzme havuzu öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Spor Salonlarında Masa Tenisi ve Bilardo Masaları bulunmaktadır.

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerine pek çok spor dalında imkanlar sunmakta ve başarılı sporcular yetiştirmektedir. BEÜ’nün pek çok spor dalındaki takımları çeşitli turnuvalarda büyük başarılara imza atarak Üniversitemizin adını duyurmuştur. Futbol, basketbol, tenis, salon futbolu (futsal), masa tenisi, badminton, judo, karate, atletizm, satranç, eskrim ve güreş dallarında 2014 yılı itibarıyla takımlarımız 13 birincilik, 2 ikincilik ve 4 üçüncülük kazanmıştır.

2015-2016 akademik yılında ise Üniversitemiz özellikle judo ve futsal gibi spor dallarında adından sıkça söz ettirmiştir. 2015-2016 akademik yılında çeşitli spor dallarında 5 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük elde edilmiştir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin