Öğrenci

Yabancı Dil Eğitimi

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO), kendisine bağlı iki Bölüm (Temel İngilizce Bölümü ve Modern Diller Bölümü) arasında her türlü koordinasyonu sağlayarak ve bu bölümlerde sürdürülen çalışmaları denetleyerek Bülent Ecevit Üniversitesi (BEU) öğrencilerine tecrübeli ve alanında uzman kadrosu ve gelişmiş teknik donanımıyla kapsamlı bir dil eğitimi verilmesini sağlar.

Yabancı Diller Yüksekokulu'ndaki dil grupları, fakültelerin farklı bölümlerinden olan 22-23 öğrenciden oluşmaktadır. Her grubun Genel İngilizce (Sınıf Ortamında), Bilgisayar Destekli İngilizce (Laboratuar Ortamında), Okuma Becerileri, Akademik Yazma Becerileri, Konuşma Becerileri ve Video Destekli İngilizce derslerini kapsayan haftalık 30 ders saati bulunmaktadır. Öğrencilerin düzenli olarak derse girmeleri ve düzenli olarak yapılan ara sınavlara ilaveten her hafta verilen quizlere katılmaları beklenmektedir. "24/7" adlı bilgisayar destekli dil öğretim programı müfredatımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. İlginç konular ve merak uyandıran video parçaları üzerine çeşitli metinler içerir. İngilizce'yi interaktif bir şekilde öğrenmeleri için öğrencilere fırsatlar sağlar. Ayrıca öğrencilere, bu programda bir araya getirilen çeşitli kaynaklardan çok sayıda orijinal materyaller sunar. 

Ayrıca Yabancı Diller Yüksekokulu BEÜ Sürekli Eğitim Merkezi aracılığıyla farklı içerikte halka açık dil kursları düzenlemektedir. BEÜ YDYO, Yabancı dil öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenci ve vatandaşlara pek çok kurs seçeneği sunar. Düzenlenen kurslar arasında Genel İngilizce, Fransızca, İtalyanca, YDS hazırlık kursu, akademik İngilizce, orta öğretim yabancı dil hazırlık programı ve ABD’li hocalar eşliğinde düzenlenen İngilizce konuşma programı yer almaktadır.

  

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin