Hakkımızda

Dış İlişkiler ve Uluslararasılaşma

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Uluslararasılaşmaya yönetim politikalarının öncelikleri arasında yer veren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi giderek artan ve yoğunlaşan uluslararası ilişkiler ve değişim faaliyetlerini koordine etmek amacıyla 2015 yılı başında Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğünü kurmuştur. Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü, uluslararasılaşma stratejileri geliştirmek, uluslararasılaşma süreçlerini yönetmek, Üniversiteyi uluslararası platformlarda temsil etmek ve temas kurmak gibi uluslararasılaşma açısından hayati öneme sahip görevler üstlenmiştir.
ZBEÜ’nün Uluslararasılaşma faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

ZBEÜ, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya gibi dünyanın dört bir yanında bulunan pek çok saygın üniversite ile ikili işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. İşbirliği anlaşmalarının listesine erişmek için tıklayınız.
Bu anlaşmalar çerçevesinde lisans ve lisansüstü öğrencileri ve akademik personel değişimlerinin gerçekleştirilmesi, ortak kongre, konferans ve akademik faaliyetler yürütülmesi, müfredat gelişiminde yaratıcı stratejiler geliştirilmesi, basılı ve elektronik kaynakların paylaşımı gibi pek çok alanda işbirliği yapılmaktadır.
İşbirliği ağını dünyanın tüm kıtalarına yaymayı hedefleyen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Uzak Doğu ile işbirliklerini geliştirmek amacıyla 2015 yılında Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi (BLCU) ile ikili işbirliği anlaşması imzalamıştır. Ayrıca, BLCU ile imzalanan öğrenci değişim anlaşması kapsamında her yıl Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)'ne öğrenci grupları Türkçe öğrenmek üzere gelmektedir.

Ayrıca Tayvan, Brezilya, Çin, Uruguay, Kolombiya gibi pek çok ülke ile işbirliği anlaşmaları imzalanarak uluslararası işbirliği ağı genişletilmektedir. 
Ayrıntılı bilgi için ZBEÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

UAİ İnternet sitesi için tıklayınız

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin