Meslek Yüksekokulları

ÇAYCUMA MESLEK YÜKSEKOKULU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksekokulu 2001 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuz, BEÜ’nün Çaycuma Kampüsüne yer almaktadır. Yüksekokul, faaliyetlerini toplam 15.120 m2 kapalı alana sahip binasında, 33 derslik, 2 bilgisayar laboratuarı, 3 laboratuvar ve 1 atölye ile sürdürmektedir.

Çaycuma Meslek Yüksekokulunda iki yıllık önlisans eğitimi veren 12 program bulunmaktadır. 2 yıllık normal eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 120 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarında 1 yıllık zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Çağrı Merkezi Hizmetleri, Gıda Teknolojisi ve İnsan Kaynakları Yönetimi programlarında ise 1 yıllık isteğe bağlı hazırlık programı mevcuttur. Bazı bölümlerde 2. öğretim programı mevcuttur. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 1723’tür.

Yüksekokulumuzun İşletme Yönetimi, Gıda Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümleri Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Litvanya ve Letonya’daki saygın üniversitelerle yaptıkları Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir. Ayrıca tüm bölümlerimizin İsveç’in saygın üniversitelerinden Lulea Teknoloji Üniversitesi ile Erasmus+ öğrenci değişim anlaşması mevcuttur.

Yüksekokulumuzun Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programları Arnavutluk, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Malezya’daki önde gelen üniversitelerle yaptıkları Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü dünyanın çeşitli ülkelerinde tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Yüksekokulumuz akademik kadrosu 1 Profesör, 4 Doktor Öğretim Üyesi ve  26 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 31 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Yüksekokul Sekreteri, 11 Bilgisayar İşletmeni, 2 Teknisyen ve 2 Hizmetli olmak üzere toplam 16 İdari Personel görev yapmaktadır.


 

Programlar

Bölüm internet sitesi

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (I. ve II. Öğretim)

cmyo.beun.edu.tr

Çağrı Merkezi Hizmetleri (I. ve II. Öğretim)

cmyo.beun.edu.tr

Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi

cmyo.beun.edu.tr

Gıda Teknolojisi

cmyo.beun.edu.tr

İnsan Kaynakları Yönetimi (I. ve II. Öğretim)

cmyo.beun.edu.tr

İşletme Yönetimi

cmyo.beun.edu.tr

Kağıt Teknolojisi

cmyo.beun.edu.tr

Mobilya ve Dekorasyon

cmyo.beun.edu.tr

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

cmyo.beun.edu.tr

Ormancılık ve Orman Ürünleri

cmyo.beun.edu.tr

Turizm ve Otel İşletmeciliği

cmyo.beun.edu.tr

Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (I. ve II. Öğretim)

cmyo.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin