Meslek Yüksekokulları

ZONGULDAK MYO.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu 1992 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuz, ZBEÜ’nün Kilimli Kampüsüne yer almaktadır. Yüksekokul, faaliyetlerini toplam 4.874 m2 kapalı alana sahip binasında, 12 derslik, 2 bilgisayar laboratuvarı, 4 laboratuvar ve 1 atölye ile  sürdürmektedir.

Zonguldak Meslek Yüksekokulunda iki yıllık önlisans eğitimi veren 9 program bulunmaktadır. 2 yıllık normal eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 120 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programlarında 1 yıllık isteğe bağlı hazırlık programı mevcuttur. Bazı bölümlerde 2. öğretim programı mevcuttur. 2021 Şubat ayı itibariyle öğrenci sayımız 1862’dir.

Yüksekokulumuzun İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programları, Azerbaycan, Arnavutluk, Kazakistan, Kırgızistan ve Malezya’daki önde gelen üniversitelerle yaptıkları Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü dünyanın çeşitli ülkelerinde tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Yüksekokulumuz akademik kadrosu 2 Doçent, 8 Doktor Öğretim Üyesi,  21 Öğretim Görevlisi ve 1 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 32 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Yüksekokul Sekreteri, 1 Şef, 1 Memur, 9 Bilgisayar İşletmeni, 1 Teknisyen, 1 Tekniker ve 1 Hizmetli olmak üzere toplam 15 İdari Personel görev yapmaktadır.

 

Programlar

Bölüm internet sitesi

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

Harita ve Kadastro (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

İnşaat Teknolojisi (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

İşletme Yönetimi (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

Lojistik (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

Madencilik ve Maden Teknolojileri

zmyo.beun.edu.tr

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

Turizm ve Otel İşletmeciliği (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

Radyo ve Televizyon Programcılığı (I. ve II. Öğretim)

zmyo.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin