Yüksekokul ve Konservatuvar

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2010 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuz, ZBEÜ’nün Farabi Kampüsüne yer almaktadır. Yüksekokul, faaliyetlerini toplam 448 m2 kapalı alana sahip binasında sürdürmektedir.

4 yıllık lisans eğitimi veren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2021 Şubat ayı itibariyle öğrenci sayımız 253 ’tür.

Yüksekokulumuz Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Yunanistan’daki saygın üniversitelerle yaptıkları Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.

Yüksekokulumuz Bosna-Hersek, Kosova ve Kazakistan’daki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Yüksekokulumuz akademik kadrosu 3 Doçent Dr. , 3 Dr. Öğretim Üyesi ve 1 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 7 akademik personelden oluşmaktadır. 


Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

besyo.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin