Yüksekokul ve Konservatuvar

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 2013 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuz, ZBEÜ’nün İncirharmanı Kampüsüne yer almaktadır. Yüksekokul, faaliyetlerini toplam 4.800 m2 kapalı alana sahip binasında,  47 derslik, 3 bilgisayar laboratuvarı, 1 Toplantı Salonu ve 1 Kütüphane ile  sürdürmektedir.  

Yabancı Diller Yüksekokulunda, Temel İngilizce ve Modern Diller olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Temel İngilizce Bölümü (Hazırlık Bölümü); Üniversitemiz öğrencilerinin bölümlerinde çeşitli yabancı kaynaklara ulaşıp bunları verimli bir biçimde kullanabilmeleri, bilgi alışverişi yapabilmeleri ve İngilizceyi gelecekteki iş yaşamlarında etkin bir biçimde kullanabilmeleri için gerekli olan sözlü ve yazılı iletişim becerilerini kazandırmayı amaçlar. Modern Diller Bölümü ise Üniversitemizin tüm bölümlerindeki Ortak Zorunlu Yabancı Dil dersleri olan YDL 1-2-3-4 kodlu derslerde öğrencilere akademik ve mesleki ortamlarda ihtiyaç duyacakları yabancı dil yetileri kazandırmayı ve dil becerilerini gelişmeyi hedeflemektedir.

Yüksekokulumuz akademik kadrosu alanlarında uzman ve deneyimli 4 Dr. Öğretim Üyesi ve  59 Öğretim Görevlisinden oluşmaktadır. 

Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Temel İngilizce (Hazırlık)

ydyo.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin