Yüksekokul ve Konservatuvar

DEVLET KONSERVATUVARI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2004 yılında kurulmuştur. Konservatuvarımız, BEÜ’nün İncirharmanı Kampüsüne yer almaktadır. Konservatuvar, faaliyetlerini toplam 2316 m2 kapalı alana sahip binasında 7 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı ve 5 atölye ile  sürdürmektedir.

BEÜ Devlet Konservatuvarında dört yıllık lisans eğitimi veren 4 bölüm bulunmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 162’dir.

Konservatuvarımız Kırgızistan ve Bosna Hersek’daki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Konservatuvarımız akademik kadrosu 5 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Araştırma Görevlisi ve 14 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 22 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Konservatuvar Sekreteri ve 4 Bilgisayar İşletmeni ve 1 Teknisyen Yardımcısı olmak üzere toplam 6 İdari Personel görev yapmaktadır.

Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

Çalgı Yapımı

 

konservatuvar.beun.edu.tr

Müzik

 

konservatuvar.beun.edu.tr

Oyunculuk

 

konservatuvar.beun.edu.tr

Sahne Sanatları

 

konservatuvar.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin