UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz 2015 yılında kurulmuş olup, 2017 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 4 yıllık lisans eğitimi veren yüksekokulumuz Finans ve Bankacılık Bölümünde, öğrencilerimiz zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS'lik ders alarak mezun olurlar. Bölümümüzde 60 öğrenci kontenjanımız bulunmakta olup ayrıca 15 yabancı öğrenci kontenjanımız mevcuttur.

Yüksekokulumuz akademik kadrosu alanlarında uzman, sektörde deneyimli 2 Doçent Doktor, 2 Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Öğretim Görevlisinden oluşmaktadır. Öğretim üyelerimizin ofisleri öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşabileceği, öğrencilerimizin hocalarıyla etkileşim halinde olabileceği şekilde aynı bina içerisinde yer almaktadır. Ayrıca üniversitemiz öğrenci destek birimi, öğrencilerimize psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Yüksekokulumuz üniversitemizin Devrek yerleşkesinde yer almakta olup, Devrek Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu ile bir arada aynı kampüste bulunmaktadır. Doğa ile iç içe olan kampüsümüz mavi ve yeşilin buluştuğu güzel ilimiz Zonguldak’ta merkeze yaklaşık 40-45 dakika uzaklıktadır. Kampüsümüz lokasyonu öğrencilerimizin ders dışı zamanlarda vakit geçirebileceği kafe-restoran gibi alanlarında yer aldığı Devrek merkeze ise oldukça yakındır. Devrek merkeze ulaşım ise minibüs ve taksiler ile kolaylıkla gerçekleşmektedir.

Öğrencilerimizin barınma ile ilgili çeşitli olanakları mevcuttur. Kredi Yurtlar Kurumunun kız öğrenciler ve erkek öğrenciler için öğrenci yurtları yerleşkemizin hemen yanında bulunmakta olup ayrıca kampüs çevresinde TOKİ konutları, özel yurtlar gibi imkânlar da mevcuttur.

Kampüsümüzde kütüphane, kapalı spor salonu, açık basketbol-futbol-voleybol sahaları, bilgisayar sınıfları, yemekhane, kantin imkânları bulunmakta olup çeşitli öğrenci topluluklarıyla aktif olarak etkinliklere yer verilmektedir. Öğrenci topluluklarımızın faaliyetleri ile öğrencilerimizin sosyal, kültürel, akademik ve sanatsal gelişmelerine katkıda bulunulmaktadır.

Yüksek Okulumuz Finans ve Bankacılık bölümümüzde yabancı öğrencilerimiz de öğrenim görmekte olup, yurt içi ve yurt dışı öğrenci değişim programları için çalışmalarımız devam etmektedir.

Finans ve Bankacılık bölümü mezunlarımız bankacılık, finansal yatırım, sigortacılık, danışmanlık gibi ülkemizde ve dünyada çok hızlı gelişme gösteren finansal sektörlerin yanı sıra, kamu kuruluşları ve büyük işletmelerde de görev alabilmektedir. Bölümümüzde finansal sektörün ihtiyacı olan, finans ve bankacılık piyasaları hakkında bilgi sahibi, finans ve bankacılık piyasalarının temel işlevini bilen nitelikli elemanlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

BÖLÜMLER TANITIM KATALOĞU İNTERNET SİTESİ
Finans ve Bankacılık Bölümü Tanıtım Kataloğu  ubyo.beun.edu.tr
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü - ubyo.beun.edu.tr
El Sanatları Bölümü - ubyo.beun.edu.tr