Fakülteler

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 2013 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, ZBEÜ’nün Ereğli Kepez Yerleşkesinde yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 5.320 m2 kapalı alana sahip binasında, 6 derslik ve 1 bilgisayar laboratuarı ile sürdürmektedir.

Dört yıllık lisans eğitimi veren Denizcilik Fakültesinde isteğe bağlı 1 yıllık İngilizce Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Bazı bölümlerde 2. öğretim programı mevcuttur. 2021 Şubat ayı itibariyle öğrenci sayımız 685 ’tir.

Fakültemizin Denizcilik İşletmeleri ve Yönetimi bölümü, Estonya, Yunanistan, Hırvatistan, Litvanya ve Polonya’daki saygın üniversitelerle yaptıkları Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz akademik kadrosu 4 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Araştırma Görevlisi ve 2 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 8 akademik personelden oluşmaktadır. 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin