Fakülteler

EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi 3 Ocak 1995 tarihinde kurulmuştur. Fakültemiz, ZBEÜ ’nin Ereğli Doruk Yerleşkesinde yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 9.080 m2 kapalı alana sahip binasında, 14 derslik (ilave olarak Kepez binamızda 6 derslik olmak üzere toplam 20 derslik), 1 bilgisayar, 1 Fen laboratuvarı, 1 Konferans salonu ve 1 Spor salonu ile sürdürmektedir.


Ereğli Eğitim Fakültesinde dört yıllık lisans eğitimi veren 5 bölüme bağlı 8 program bulunmaktadır. Fakültedeki 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2021 Şubat ayı itibariyle toplam öğrenci sayımız 2138’dir.


Fakültemizin tüm bölümleri İspanya, Macaristan ve Polonya’daki; Sınıf Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği bölümleri ise Almanya, Polonya ve Romanya’daki saygın üniversitelerle yaptıkları Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.


Fakültemiz Kırgızistan, Kazakistan, Bosna-Hersek, Kosova ve Yemen’deki önde gelen üniversitelerle yaptığı Mevlana değişim anlaşmasıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.


Fakültemiz akademik kadrosu 4 Profesör, 17 Doçent, 39 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Öğretim Görevlisi Dr. ve 15 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 77 akademik personelden oluşmaktadır. 

Bölümler

Bölüm internet sitesi

Fen Bilgisi Öğretmenliği

egitim.beun.edu.tr

İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

egitim.beun.edu.tr

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

egitim.beun.edu.tr

Okul Öncesi Öğretmenliği (I. ve II. Öğretim)

egitim.beun.edu.tr

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (I. ve II. Öğretim)

egitim.beun.edu.tr

Sınıf Öğretmenliği

egitim.beun.edu.tr

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

egitim.beun.edu.tr

Türkçe Öğretmenliği

egitim.beun.edu.tr

Zihin Engelliler Öğretmenliği (I. ve II. Öğretim)

egitim.beun.edu.tr

Fakülte Genel

egitim.beun.edu.tr
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin