Fakülteler

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 1996 yılında Zonguldak Sağlık Yüksekokulu olarak kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün İbni Sina Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 2457 m2 kapalı alana sahip binasında,  5 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı ve 2 laboratuvar ile  sürdürmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesinde dört yıllık lisans eğitimi veren 2 bölüm bulunmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Hemşirelik bölümünde 1 yıllık isteğe bağlı hazırlık programı mevcuttur. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 1448’dir.

Fakültemizin Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleri Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve Estonya’daki saygın üniversitelerle yaptığı Erasmus+ değişim anlaşmasıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz Bosna-Hersek, Malezya ve Filistin’deki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir..

Fakültemiz akademik kadrosu 1 Profesör, 2 Doçent, 10 Doktor Öğretim Üyesi, 7 Araştırma Görevlisi ve 5 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 25 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Yüksekokul Sekreteri, 7 Bilgisayar İşletmeni ve 1 Hizmetli olmak üzere toplam 9 İdari Personel görev yapmaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin