Fakülteler

İLAHİYAT FAKÜLTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün Farabi Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 1955 m2 kapalı alana sahip binasında  7 derslik ile  sürdürmektedir.

İlahiyat Fakültesinde dört yıllık lisans eğitimi veren 2 bölüm bulunmaktadır. Bazı bölümlerde 1 yıllık zorunlu Arapça Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Bazı bölümlerde 2. öğretim programı mevcuttur. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 1220’dir.

Fakültemiz, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Malezya’daki önde gelen üniversitelerle yaptığı Mevlana değişim anlaşmasıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz akademik kadrosu 1 Doçent, 7 Doktor Öğretim Üyesi,  10 Araştırma Görevlisi ve 2 Öğretim Görevlisi, olmak üzere toplam 20 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Fakülte Sekreteri ve 5 Bilgisayar İşletmeni olmak üzere toplam 6 İdari Personel görev yapmaktadır.


Bölümler

Tanıtım Broşürü

Bölüm internet sitesi

İlahiyat (I. ve II. Öğretim)

ilahiyat.beun.edu.tr

İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

ilahiyat.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin