Fakülteler

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1992 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün Farabi Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 19.211 m2 kapalı alana sahip binasında, 29 derslik, 3 bilgisayar laboratuvarı ve 49 laboratuvar ile  sürdürmektedir.

Mühendislik Fakültesinde dört yıllık lisans eğitimi veren 10 bölüm bulunmaktadır. Bazı bölümlerde zorunlu veya isteğe bağlı 1 yıllık İngilizce Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 4 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 240 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. Bazı bölümlerde 2. öğretim programı mevcuttur. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 4863’tür.

Fakültemizin Biyomedikal Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği bölümleri Almanya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İtalya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Bulgaristan, Slovakya ve Yunanistan’daki saygın üniversitelerle yaptıkları Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.

Fakültemizin Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Maden Mühendisliği Geomatik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği bölümleri Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kırgızistan, Bangladeş, Kosova, Malezya ve Yemen ve Filistin’deki önde gelen üniversitelerle yaptıkları Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü dünyanın çeşitli ülkelerinde tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz akademik kadrosu 22 Profesör, 16 Doçent, 55 Doktor Öğretim Üyesi,  64 Araştırma Görevlisi ve 4 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 161 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Fakülte Sekreteri, 4 Şef, 10 Bilgisayar İşletmeni, 2 Mühendis, 7 Teknisyen, 2 Tekniker ve 9 Hizmetli olmak üzere toplam 36 İdari Personel görev yapmaktadır.


Bölümler

Bölüm internet sitesi

Biyomedikal Mühendisliği

biyomedikal.beun.edu.tr

Çevre Mühendisliği (I. ve II. Öğretim)

cevre.beun.edu.tr

Elektrik-Elektronik Mühendisliği (I. ve II. Öğretim)

eem.beun.edu.tr

Geomatik Mühendisliği

geomatik.beun.edu.tr

Gıda Mühendisliği

gidamuhendisligi.beun.edu.tr

İnşaat Mühendisliği (I. ve II. Öğretim)

insaat.beun.edu.tr

Jeoloji Mühendisliği

jeoloji.beun.edu.tr

Maden Mühendisliği

maden.beun.edu.tr

Makina Mühendisliği (I. ve II. Öğretim)

makina.beun.edu.tr

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

metalurji.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin