Fakülteler

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2008 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün İbni Sina Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 8.145 m2 kapalı alana sahip binasında, 4 anfi, 1 bilgisayar laboratuvarı ve 4 laboratuvar ile  sürdürmektedir.

Beş yıllık lisans eğitimi veren Diş Hekimliği Fakültesinde isteğe bağlı 1 yıllık İngilizce Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 5 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 300 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 418’dir.

Fakültemiz, Malezya, Kazakistan ve Kırgızistan’daki önde gelen üniversitelerle yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz akademik kadrosu 1 Profesör, 7 Doçent, 18 Doktor Öğretim Üyesi ve 42 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 68 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Fakülte Sekreteri, 1 Şef, 13 Bilgisayar İşletmeni, 2 Tekniker, 2 Teknisyen, 1 Diş Tabibi, 1 Başhemşire, 3 Hemşire, 2 Sağlık Memuru, 2 Sağlık Teknikeri, 1 Sağlık Teknisyeni ve 2 Hizmetli olmak üzere toplam 31 İdari Personel görev yapmaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin