Fakülteler

TIP FAKÜLTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi 1992 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün İbni Sina Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 15.292 m2 kapalı alana sahip binasında, 5 anfi, 5 derslik, 1 bilgisayar laboratuarı ve 17 laboratuvar ile sürdürmektedir.

Altı yıllık lisans eğitimi veren Tıp Fakültesinde isteğe bağlı 1 yıllık İngilizce Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 6 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 360 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2019 Haziran ayı itibariyle öğrenci sayımız 984’tür.

Fakültemiz, Romanya’nın önde gelen üniversitelerinden Victor Babeş Üniversitesi ile yaptığı Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz Bosna-Hersek, Gürcistan, Malezya, Yemen, Kırgızistan, Kazakistan, Bangladeş, Filistin, ve Kosova’daki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz akademik kadrosu 51 Profesör, 25 Doçent, 65 Doktor Öğretim Üyesi ve  173 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 314 akademik personelden oluşmaktadır. Ayrıca 1 Fakülte Sekreteri, 2 Şef, 2 Teknisyen, 1 Veteriner Hekim ve 2 Hizmetli olmak üzere toplam 19 İdari Personel görev yapmaktadır.


Bölümler

Bölüm internet sitesi

Tıp

tip.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin