Fakülteler

TIP FAKÜLTESİ

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi 1992 yılında kurulmuştur. Fakültemiz, BEÜ’nün İbni Sina Kampüsüne yer almaktadır. Fakülte, faaliyetlerini toplam 15.292 m2 kapalı alana sahip binasında, 5 anfi, 5 derslik, 1 bilgisayar laboratuarı ve 17 laboratuvar ile sürdürmektedir.

Altı yıllık lisans eğitimi veren Tıp Fakültesinde isteğe bağlı 1 yıllık İngilizce Hazırlık Programı uygulanmaktadır. 6 yıllık normal bir eğitim sürecinde öğrenciler, zorunlu ve seçmeli derslerden minimum 360 AKTS’lik ders alarak mezun olurlar. 2021 Şubat ayı itibariyle öğrenci sayımız 1091’dir.

Fakültemiz, Romanya’nın önde gelen üniversitelerinden Victor Babeş Üniversitesi ile yaptığı Erasmus+ değişim anlaşmalarıyla eğitim deneyimlerini Avrupa’da zenginleştirme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz Bosna-Hersek, Gürcistan, Malezya, Yemen, Kırgızistan, Kazakistan, Bangladeş, Filistin, ve Kosova’daki önde gelen üniversiteler ile yaptığı Mevlana değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine eğitim süreçlerinin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabilme fırsatı vermektedir.

Fakültemiz akademik kadrosu 63 Profesör Dr. , 18 Doçent Dr. , 62 Doktor Öğretim Üyesi , ve  176 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 319 akademik personelden oluşmaktadır. 


Bölümler

Bölüm internet sitesi

Tıp

tip.beun.edu.tr

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin